Přístupovy systém

Efektivní kontrola vstupu osob

Jedná se především o dodávku a montáž ucelených prvků pro jakési „řízení“ vstupů do určitých prostor. Jsou zapotřebí všude tam, kde je zapotřebí vpustit do objektu jen určitou osobu a to buď na základě identifikace pomocí bezkontaktního čipu či karty, nebo na principu rozpoznání řeči či obrazu zobrazeného na videomonitoru.

Mezi přístupové systémy lze zahrnout:

  • audiovrátníky – systémy rozšířené především v panelových domech. Jedná se o tabla s jedním a více zvonky, adresnou klávesnicí popřípadě s vestavěnou čtečkou karet. Jedná se o eko-verzi zařízení a náhradu pouhého zvonku
  • videovrátníky – systémy vhodné především pro rodinné domy a menší firmy, kde je požadavek na zobrazení zvonící osoby. Dnešní videomonitory jsou běžně k dostání s vestavěnou pamětí obrázků, kde je možné si zobrazit při příchod domů zmeškaná zazvonění s jejich časem a datem. Videomonitory nabízíme ve dvou verzích – sluchátkové a handsfree.
  • vstupní TLF komunikátory -  což jsou vlastně zvonková tabla připojitelná přímo na pobočkovou telefonní ústřednu, kde jsou k jednotlivým zvonkům naprogramovaná přímo telefonní čísla (většinou pobočky v kancelářích) a po zazvonění se vytočí příslušné číslo. U těchto systémů lze naprogramovat přesměrování, denní/noční režim... Největší výhoda těchto systémů spočívá v tom, že není nutné rozvést kabeláž ke každému účastníkovi, ale postačuje jen „jeden“ kabel do telefonní přípojky.
  • čtečky RFID – jedná se o přístupový systém, který povolí přístup do objektu po přiložení bezkontaktního média ke snímácí části čtečky. Vyhodnocení pravosti přístupu je téměř okamžitě a běžně čtečky snímají na vzdálenost zhruba 4 cm. Čtečky se provádí ve verzích
  • eko, což jsou autonomní systémy většinou bez připojení do PC, které nemají paměť průchodů, jsou zaměřené především na cenu a mají omezenou kapacitu snímačů
  • profi, což jsou systémové čtečky s připojením do řídící jednotky, která je většinou připojena do LAN sítě a je možné čtečky pohodlně programovat, přidávat či ubýrat přístupová práva a zobrazovat archiv průchodů. Samozřejmostí je pak možnost rozšíření celého systému.

Čtečky RFID jsou vlastně náhradou klíčů s tou výhodou, že je zaznamenán vstup do objektu, ale hlavně při ztrátě čipu či karty není nutné měnit zámek a všem ostatním nechávat přidělávat klíče. Stačí jen pouhé smazání ztraceného čipu z paměti systému.

 

NOVINKA!

V sortimentu nyní máme „kódovou kliku“, která je nejen elegantní a rychlá na samotnou montáž do dveří, ale také vyřeší montáž přístupového systému bez jakéhokoliv tahání dodatečných kabelů, přívodů napájení, zárubňových elektrických zámků atd.. Klika je napájena bateriemi, nabízí správu kódů a je možné ji objednat pro levé i pravé dveře. Zajímavá je především svou cenou a kvalitním kovovým provedením.

Kontaktujte nás

Patrik Kopečný

operátor dohledového centra
+420 608 955 501
info@heros.cz

Kontaktní formulář

Zajímá vás vaše Bezpečnost

Dohledové centrum 24 nonstop 608 955 501